Pátek, 22 listopadu, 2024
1 C
Ústí nad Labem
DomůMěsta/obce1. ÚsteckoÚSTECKÝ KRAJ: Krizový štáb projednal budoucí fungování KACPU a situaci v regionu

ÚSTECKÝ KRAJ: Krizový štáb projednal budoucí fungování KACPU a situaci v regionu

V úterý 21. června 2022 zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje (KŠÚK), aby řešil provoz Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) v dalším období. Schválená a přijatá usnesení pomohou řešit provoz a činnost centra v následujícím kalendářním měsíci. Provozní doba KACPU od měsíce července by měla být omezena na 8:00 až 16:00 hodin od pondělí do pátku. O víkendech a státních svátcích bude KACPU jako registrační místo uzavřeno. Služby poskytnutí dočasného nouzového přístřeší však zůstanou zachovány non stop.

Krizový štáb nadále monitoruje situaci v regionu ohledně ukrajinských romských uprchlíků, v tuto chvíli jich eviduje celkem 79 (43 dospělých a 36 dětí). Nejvíce se jich vyskytuje ve městech Varnsdorf, Most a Litvínov.

Krajská zdravotní, a. s., provozuje tzv. UA POINTY pro poskytování urgentní zdravotní péče pro uprchlíky ve svých nemocnicích v Ústí nad Labem, v Děčíně a v Mostě.

Krajský úřad nadále vyřizuje administraci k žádostem poskytovatelů ubytování (právnických osob) o uzavření smlouvy na poskytnutí finančních kompenzací za ubytování ukrajinských uprchlíků. K dnešnímu dni obdržel 271 žádostí o uzavření smlouvy a 718 žádostí o vyplacení kompenzací na základě uzavřených smluv. Ústecký kraj již proplatil podle těchto smluvních závazků finanční kompenzace poskytovatelům ubytování v souhrnné výši 54 milionů korun.

Nejaktuálnější informace nejen pro občany Ukrajiny najdete na platformě www.nasiukrajinci.cz. Další informace a dokumenty, včetně informací k poskytování finančních kompenzací, naleznete na webových stránkách Ústeckého kraje.

Krizový štáb Ústeckého kraje je orgán pro řešení krizových situací, řešící v reálném čase konkrétní situaci. Doporučení krizového štábu směřují ke zvládnutí situace za pomoci předem připravených postupů a nástrojů. Oproti tomu Bezpečnostní rada Ústeckého kraje provádí analýzu hrozících rizik, stavu připravenosti a rozhoduje o realizaci preventivních opatření. Rozhodnutí bezpečnostní rady jsou konána za účelem připravenosti na hrozící nebezpečí.

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (dále jen „bezpečnostní rada kraje“) je zřízena v souladu s ustanovením § 24 odst. 1, zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, ve znění pozdějších předpisů, jako poradní orgán hejtmana pro přípravu na krizové situace. Projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje Ústeckého kraje. Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman Ústeckého kraje.   Bezpečnostní radu kraje svolává předseda bezpečnostní rady kraje podle plánu práce na kalendářní rok a to nejméně dvakrát ročně nebo v případě naléhavé potřeby mimořádně na základě svého rozhodnutí nebo žádosti člena bezpečnostní rady kraje.


Zdroj: www.kr-ustecky.cz, Ing. Martin Volf

- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Naši partneři -
- Reklama -

NEJSLEDOVANĚJŠÍ V TÝDNU